Doğunun Nabzı | Doğunun Nabzı Burada Atıyor ®

Siirt Üniversitesi

Güres Caddesi 56100 Merkez/Siirt
Tel: 0484 223 12 24 Fax: 0484 223 20 38
Üye
Siirt Üniversitesi
1421960019_logo.jpg

Yetkili Adı
:
Adres
: Güres Caddesi 56100
Şehir/İlçe
:

Siirt / Merkez

Telefon
: 0484 223 12 24
Cep Tel
:
Faks
: 0484 223 20 38
Sektörler
: Okullar
Email
: siu@siirt.edu.tr
Web
: www.siirt.edu.tr
Facebook
:
 
 
 
 
 
Puan: 4 /5)
(2 kez oylandı.)
Özel mesaj Özel mesaj
Bu firma toplamda 9735 kez ziyaret edildi.
Hakkımızda

Üniversitemiz 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2809 sayılı kanun maddesiyle kurulmuştur. Üniversitemiz, 2007 yılından itibaren eğitim, öğretim, araştırma çalışmalarını ve kamu hizmetini sürdürmektedir. Üniversitemizin temelleri 1976 yılında Dicle Üniversitesine bağlı olarak kurulmuş olan 2 yıllık Eğitim Enstitüsüne dayanmaktadır. Bu Enstitü 1982 yılında Siirt Eğitim Yüksekokulu, 1992 yılında Siirt Eğitim Fakültesi adını almıştır. 

       Üniversitemize bağlı Eğitim, Mühendislik-Mimarlık, Fen-Edebiyat, Ziraat, İlahiyat, İktisadi ve İdari Bilimler ile Veteriner Fakülteleri olmak üzere 7 fakülte; Fen Bilimleri,  Sosyal Bilimleri ve Yaşayan Diller Enstitüleri olmak üzere 3 enstitü; Sağlık Yüksekokulu ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu olmak üzere 3 yüksekokul; Siirt Meslek Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Kurtalan Meslek Yüksekokulu, Eruh Meslek Yüksekokulu olmak üzere 4 meslek yüksekokulu ile Siirt ve Yöresi EL Sanatları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi, Bilimsel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, İbrahim Hakkı Uzaktan Algılama Araştırma ve Uygulama Merkezi, Siirt ve Yöresi Tarih Kültür Araştırma ve Uygulama Merkezi, Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi olmak üzere 7 araştırma ve uygulama merkezi bulunmaktadır. 


          Üniversitemizin şehir merkezinde bulunan Sağlık ve Merkez yerleşkeleri, yeni kurulan Kezer Yerleşkesi ile Kurtalan ve Eruh yerleşkelerinde eğitim-öğretim, araştırma çalışmalarını sürdürmektedir. Sağlık Yerleşkesinde Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Merkez Yerleşkesinde; Rektörlük Hizmet Binası, İktisadi ve İdari Bilimler ve Veteriner Fakülteleri, Siirt Meslek Yüksekokulu ve Lojmanlar yer almaktadır. Eruh yerleşkesinde Eruh Meslek Yüksekokulu ve Kurtalan yerleşkesinde Kurtalan Meslek Yüksekokulu bulunmaktadır. Kezer Yerleşkesinde ise Mühendislik-Mimarlık, Eğitim, Fen-Edebiyat, Ziraat, İlahiyat ile Fakülteleri ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca, Kezer Yerleşkesinde Merkezi Araştırma Laboratuarı, Futbol Sahası, Kapalı Spor Salonu ve Konuk Evi hizmet vermektedir.

Facebook Yorumları